Siiri Uusküla sai Harju maavanema tunnustuse

18.12.2014 tunnustas Harju maavanem Ülle Rajasalu Rahvusooper Estonia Talveaias toimuval tänuüritusel Harju maakonnas enim silmapaistnud noorsootöötajaid. Aasta silmapaistvaimaks noorsootöötajaks Harjumaal valiti Saue Noortekeskuse noortejuht Üllar Põld.

Harju maavanem Ülle Rajasalu sõnul on noorsootöötajad just need, kelle igapäevamureks on meie maakonna noortele inimestele toeks olemine õige teeotsa valimisel ja parimate otsuste langetamisel. „Mul on hea meel, et meie maakonnas on nii palju tunnustamist väärt noorsootöötajaid,” lisas Rajasalu.

Aasta enim silmapaistnud noorsootöötaja nominente esitati komisjonile kokku üheksa. Nendeks on:

 1. Üllar Põld – Saue Noortekeskuse noortejuht
 2. Kevin Poll – Haabersti Vaba Aja Keskuse noorsootöötaja
 3. Jaanus Paalberg – Keila Ookami judo treener
 4. Siiri Uusküla – Padise valla Risti PK huvijuht
 5. Irina Kevel – Nõmme Vaba Aja Keskuse Männiku noorsootöötaja
 6. Eseniya Antropova – Maardu Gümnaasiumi huvijuht, teatriringi juhendaja
 7. Kai Kulbok – Keila Kooli huvijuht
 8. Anne-Ly Suvi – Saku Vallavalitsuse kultuuri-, spordi- ja noorsootööspetsialist
 9. Thea Luik – Aegviidu Kooli huvijuht

  Kõik nominandid said maavanemalt tänukaardi.

Enim silmapaistnud koolitajaks noorsootöö valdkonnas Harjumaal tunnistati Pille Kriisa, kes on eripedagoog-logopeed ja koolitaja ning Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli ja Tallinna Ülikooli lektor.

Aasta koostöö tiitli vääriliseks noorsootöö valdkonnas osutus MTÜ Viimsi Huvikeskuse struktuuriüksus Viimsi Noortekeskuse – koostöös Viimsi VV, Viimsi Noortevolikogu, Püünsi Kooli, Päästeameti, Lubja-, Püünsi-, Rohuneeme- ja Soosepa külaseltside, Martin Reimi Jalgpallikooli ning Viimsi Õpilasmalevaga läbiviidud suvine projekt Viimsi valla külade noortele vaba aja veetmise võimaluste loomiseks kodukoha lähedal.

Aasta teoks noorsootöö valdkonnas tituleeriti Haabersti noortekeskuses huviringi „Tänavakunstiring” käimalükkamine ja selle tegevuse eestvedamine Haabersti NK noorsootöötaja Kevin Polli poolt.

Komisjoni poolt välja valitud laureaadid esitatakse Haridus- ja Teadusministeeriumile ning Eesti Noorsootöö Keskusele vabariiklikul tasandil tunnustamiseks.

Noorsootöö valdkonna tegijate tunnustamise eesmärk on esile tõsta noorsootöösse panustanud ning valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning silmapaistvamaid ja olulisemaid algatusi, millel on oluline mõju kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil.