Noored Euroopa metsades

7.aprillil toimus Noored Euroopa metsades Eesti eelvoor, kus tuli vastata 50-le Euroopa metsandusega seotud küsimusele. Osales üle saja võistkonna.

Eesti finaali, mis toimub 28. – 29. maril Luua metsanduskoolis, pääsesid 15 eelvooru viktoriinis parima tulemuse saanud võistkonda.

Risti Põhikoolist osales viktoriinis 4 võistkonda. Võistkonnad Liblikad ( Angelica Tahker, Liisbet Piirmets , Anastasia Košeleva ) ja Jaaguarid ( Kairit Raudla, Magdaleena Teinemaa, Eliisabet Põldver ) kogusid 50-st 34 punkti ; Hiired ja tihased ( Jan Erik Jakobi, Karl Gustav Rüütli, Magnus Kaas ) 27 punkti ja MCM ( Jan Jürgen Kivila, Mauric Metsma, Richard Põldver ) 24 punkti.

“Noored Euroopa metsades” on põnev metsanduslik võistlus 13 kuni 19 aastastele noortele, kes tahavad proovile panna oma teadmised metsandusest.  “Noored Euroopa metsades” viktoriini küsimused tuginevad õppematerjalidele, mis on koostatud võistlusel osalevate riikide poolt (inglise keeles). Materjalid sisaldavad ülevaadet Euroopa metsadest ja täpsemat infot Euroopa riikide metsade, looduskaitse ja metsakorralduse kohta.

Õpetaja Liina Kasemetsa